Dobre wnętrza

Jakie płytki dekoracyjne na ścianę do salonu?

Salon

Jakie płytki dekoracyjne na ścianę do salonu?

14.02.2023

Salon nie musi być nudny, Ba! Nawet nie może. Jest to miejsce, w którym spędzamy dużą część wolnego czasu, zapraszamy tam znajomych, tworzy się z niego centralny punkt domu. Dlatego też zwykłe ściany bez odrobiny polotu, czy ciekawego klimatu zostawmy dla mniej używanych pomieszczeń. Jak to zrobić?

Sposobów jest wiele, tapety, farby strukturalne w połączeniu z ciekawymi aranżacjami albo na przykład płytki dekoracyjne na ścianę do salonu. Te ostatnie są coraz częściej spotykane. I nie ma w tym nic dziwnego, bo producenci mają coraz ciekawsze pomysły.

Wśród nich nie znajdziemy już wyłącznie płytek stylizowanych na różnego rodzaju cegły czy mury. Dlatego warto zajrzeć na strony sklepów i producentów.

Betonowe płytki dekoracyjne na ścianę do salonu imitujące drewno i wiklinę

Beton, drewno? Jak to połączyć? Szybko i łatwo. Betonowe panele, które bez problemu wizualnie oddają wygląd drewna to mega pomysł na świetną aranżację salonu. Odpowiednio wykonane z najlepszym pomysłem płytki betonowe nie muszą wykazać jak deski czy lite drewno, ale też, jaki ich idealne połączenie, gdzie dopiero z bliska można zobaczyć, że to cały czas ten sam materiał. W zależności od dobranego koloru, jak i doboru ogólnego wyposażenia salonu, można wystylizować pomieszczenie na takie, które ma oddawać klimat rustykalny, pruski, a nawet skandynawski, ale ten klasyczny nienowoczesny.

Z kolei ciekawe wzory, które mają przywoływać na myśl wiklinę, dają kolejne fantastyczne pomysły na wystylizowanie salonu. Choćby jako azjatyckie wnętrza. Przy dobrej aranżacji i połączeniach mogą stworzyć, choć w części namiastkę środkowych i południowych krajów azjatyckich.

Płytki dekoracyjne na ścianę do salonu – cegła

Mówiąc o stylizacji i płytkach do salonu nie można nie wspomnieć o ceramice stylizowanej na cegłę. Tu wybór także jest przeogromny, a możliwości aranżacji jeszcze więcej. Zacznijmy od tego, że płytki dekoracyjne na ścianę do salonu w formie cegiełek to przede wszystkim 2 głównie rodzaje.

Płytki cegła o równomiernej fakturze, która może być z sukcesem wykorzystywana w salonie, który jest urządzony w praktycznie każdym stylu. Odpowiednio dobrane inne wyposażanie może nadać płytkom (tak, nie odwrotnie) ciekawego stylu zarówno rustykalnego, jak i nowoczesnego, ale zawsze ciepłego.

Płytki dekoracyjne na ścianę do salonu stara cegła, to już klasyka, jeżeli chodzi o stylizacje mające przypominać stare czasy. Stosowane są w wielu pomieszczeniach, jednak należy z nimi uważać i nie przesadzić, gdyż za dużo tego typu powierzchni da wrażenie ciężkości, a nawet może być nieprzyjemne i przytłaczające. Chyba że mówimy o płytkach – cegłach bielonych.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów