Czy warto zdecydować się na drzwi pokojowe przesuwne

Funkcjonalne mieszkanie

Czy warto zdecydować się na drzwi pokojowe przesuwne

04.01.2023

Drzwi pokojowe przesuwne są bardzo popularnym wyborem, szczególnie w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią. Zamiast otwierania się w kierunku zewnętrznym, drzwi przesuwne otwierane są wzdłuż ściany, a jego panel składa się do środka. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi przesuwne są bardzo łatwe w montażu i dają więcej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Można je zamontować samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do fachowca. Drzwi przesuwne są dostępne w wielu materiałach, takich jak drewno, aluminium, tworzywo sztuczne i szkło. Mogą być zarówno pojedyncze, jak i podwójne.

Drzwi pokojowe przesuwne — montaż

Montaż drzwi pokojowych przesuwnych wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią konstrukcję i sprawdzić, czy będzie pasować do istniejącego otworu. Jeśli otwór jest zbyt mały, musi zostać powiększony. Następnie należy przykręcić listwy montażowe do ściany, w której zamontowane będą drzwi. Po wyregulowaniu przestrzeni między drzwiami a listwami należy je przykręcić i zamontować zawias. Na koniec należy zamontować uchwyty i zamki.

Produkcja drzwi pokojowych przesuwnych

Do produkcji drzwi pokojowych przesuwnych stosuje się różne materiały, wśród których najpopularniejsze to: drewno, aluminium, szkło hartowane, tworzywa sztuczne oraz stal. Każdy z materiałów ma swoje właściwości, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego rozwiązania dla danego pomieszczenia. Oprócz samego materiału istotny jest również kształt, jaki będzie miała skrzydło drzwi przesuwnych, a także wykończenie. Na rynku dostępne są różne rodzaje skrzydeł, od prostych, po bogato zdobione. Do wyboru są także różne wykończenia, w tym lakiery, forniry, szkła dekoracyjnego czy też okleinę.

Ile trwa wykonanie drzwi pokojowych przesuwnych?

Czas wykonania drzwi przesuwnych zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i materiał, z jakiego są wykonane, stopień skomplikowania projektu, liczba osób pracujących nad nim oraz czas potrzebny na dostarczenie materiałów. W najprostszym przypadku, jeśli wszystkie materiały są dostępne, a projekt nie jest zbyt skomplikowany, drzwi przesuwne powinny być wykonane w ciągu kilku dni.

Jak dobrać drzwi pokojowe przesuwne?

Aby dobrać odpowiednie drzwi pokojowe przesuwne, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie funkcje mają spełniać drzwi, oraz jaki rozmiar będzie odpowiedni. Drzwi przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, szkło lub tworzywa sztuczne. Należy również wziąć pod uwagę, czy drzwi mają być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak rolety lub zamki. Na koniec należy porównać ceny różnych modeli i wybrać najlepszy dla siebie.

Co gwarantuje wybór drzwi pokojowych przesuwnych?

Drzwi pokojowe przesuwne gwarantują łatwy i wygodny dostęp do danego pomieszczenia. Są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w montażu niż drzwi skrzydłowe. Ponadto wyposażone są w systemy zabezpieczające, takie jak blokada przesuwania, cichy system prowadnic oraz samozamykacz. Producenci oferują także szereg opcji dodatkowych, takich jak różne kolory i wzory, ościeżnice, wypełnienia i wiele innych.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów