Komu zlecić czyszczenie elewacji?

Sprzątanie

Komu zlecić czyszczenie elewacji?

29.12.2022

O elewację budynku trzeba dbać, powinna być ona czyszczona przynajmniej raz na kilka lat. W tym czasie na ścianach budynku odkłada się wiele zanieczyszczeń jak pleśń, glony czy smog. Powinno się je regularnie usuwać, ponieważ mogą one przenikać do wnętrza budynku, a to już może być niebezpieczne dla zdrowia.

Czyszczenie elewacji samemu czy z fachowcem?

Jeśli elewacja jest zadbana, a brudy z niej są regularnie ściągane, to samodzielne czyszczenie elewacji może mieć sens. W większości przypadków domowe środki nie są jednak w stanie poradzić sobie z brudem na budynku. Czyszczenie elewacji zleć profesjonalistom z Umyjemto.pl, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem do sprzątania jak myjki ciśnieniowe. Specjalistyczne narzędzia w tym przypadku mogą okazać się niezbędne.

Jak wyczyścić elewacje budynku?

Samodzielne mycie elewacji nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przed rozpoczęciem czynności, należy ocenić stan budynku, znajomość tynku jest niezwykle ważna, ponieważ środki chemiczne mogą uszkodzić ścianę, jeśli zostaną użyte na nieodpowiednim podłożu. Praktycznie każdy rodzaj podłoża, jak i typ zabrudzenia będzie wymagał innej metody czyszczenia, np. piaskowania lub hydropiaskowania. Nie ma uniwersalnego sposobu na wyczyszczenie elewacji samemu.

Jak wyczyścić zielony osad z budynku?

Zielony plamy na ścianach to najczęściej glony, powstają one w miejscach o wysokim poziomie wilgotności, jak okolice jezior, rzek, pojawiają się także na budynkach, które znajdują się w cieniu, przez co nigdy nie mogą dobrze wyschnąć po deszczu. Glony powinno się czyścić myjką wysokociśnieniową, w ekstremalnych przypadkach, gdzie pojawiły się wykwity możliwe, że będzie trzeba użyć środków bakteriobójczych.

Jak wyczyścić czarny osad z budynku?

Czarny osad to często zmora ceglanych budynków, pyły, osady i smog tworzą czarne zabrudzenia i zmieniają kolor cegły. Niestety tego typu zanieczyszczeń nie da się wyczyścić samodzielnie, wymagają one mycia gorącą wodą za pomocą myjki ciśnieniowej. W tym przypadku domowe sposoby mogą okazać się bezskuteczne.

Jak wybrać firmę sprzątającą do czyszczenia elewacji?

Samodzielne mycie elewacji bez potrzebnej wiedzy może się skończyć niepotrzebnym, drogim remontem. Zamiast tego lepiej zlecić czyszczenie ścian budynku profesjonalistom. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać odpowiednią firmę.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ofertę danej firmy sprzątającej, czy w ofercie można znaleźć informacje o tym, jakimi rodzajami budynków się zajmują, czy czyszczą każdy rodzaj powierzchni. Z pewnością atutem będzie informacja o tym, że zakres usług firmy sprzątającej jest znacznie większy i oferuje dodatkowo usuwanie graffiti ze ścian, malowanie budynków, hal przemysłowych czy czyszczenie obiektów zabytkowych. Te ostatnie wymagają dużej wiedzy i niezwykłej precyzji. Warto też zwrócić uwagę na to, z jakiej chemii profesjonalnej korzysta dana firma, czy są to środki naturalne, przyjazne dla środowiska, czy może wręcz przeciwnie.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów