Niezwykła kołdra bambusowa – co warto o niej wiedzieć?

Kołdry

Niezwykła kołdra bambusowa – co warto o niej wiedzieć?

24.05.2022

Wybór odpowiedniej pościeli jest gwarancją komfortu i wygody snu. Właściwa regeneracja podczas snu to zapewnienie dobrego zdrowia i jakości samopoczucia. Warto zatem sięgnąć po produkt powstały w zgodzie z naturą i ekologią, jakim jest kołdra z bambusa.

Charakterystyka składu kołdry bambusowej

Kołdra z bambusa to kołdra z wypełnieniem z mieszanki włókien celulozowych bambusa oraz poliestrowych włókien syntetycznych. Włókna bambusowe uzyskiwane są z drzew bambusowych uprawianych na czystych ekologicznie plantacjach. Jest to możliwe dzięki antybankteryjnym i antygrzybiczym właciwościom bambusa. Ponadto bambus cechuje się również działaniem antystatycznym, termoregulacyjnym, stanowi ochronę przed promieniowaniem UV i jest niezwykle trwały i lekki.

To, czy kołdra bambusowa zachowa wszystkie właściwości bambusa zależy od sposobu przetwarzania włókien bambusowych, ale w większości są one zachowane. Przeprowadzone badania potwierdziły jednoznacznie, że właściwości te przetrwają nienaruszone aż do pięćdziesięciu prań kołdry. Również poszycie kołdry wykonane jest z tkaniny pochodzącej w 52% z bambusa oraz w 48% z bawełny. Kołdra bambusowa to produkt w pełni naturalny i ekologiczny, posiadający wysokiej klasy certyfikaty i świadectwa jakości. Jest również opatrzona V-Label, co określa jej cechę wegańską.

Plusy kołdry bambusowej

Kołdra z bambusa cieszy się bardzo wieloma walorami. Na pewno niewątpliwą zaletą jest bardzo wysoki poziom hygroskopijności, doskonała zdolność absorpcji wilgoci i oddania jej na zewnątrz jest cechą gwarantującą komfort i jakość snu. Atutem jest również jej przewiewność i lekkość, a przy tym zachowanie właściwości termoregulacyjnych. Pod tym względem sprawdzają się kołdry bambusowe całoroczne, ale znacznie lepsze rezultaty przyniosą kołdra bambusowa letnia dająca uczucie chłodu, oraz kołdra bambusowa zimowa zapewniająca ciepłą izolację.

Kołdra z bambusa stanowi doskonałą barierę antybakteryjną. Dzięki swoim naturalnym właściwościom włókno bambusowe jest w stanie wyeliminować ze swojej powierzchni aż do 70% bakterii. Posiada również zdolności antygrzybicze i antystatyczne – nie elektryzuje się. Kołdra bambusowa jest miękka i delikatna, w dotyku przypomina jedwab, a jednocześnie jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia, nie odkształca się. Ważnym czynnikiem jest również możliwość prania kołdry z bambusa, chociaż nie jest ono czynnością zalecaną zbyt często. Wystarczy ją prać średnio co kilka miesięcy w temp. 30-60 °C zgodnie z zaleceniami producenta.

Rodzaje kołder z bambusa

Wśród rodzajów kołder bambusowych wyróżnić można kołdry całoroczne, oraz warianty letnie i zimowe. Są one produkowane i dostępne w wielu różnych rozmiarach. Szeroką ofertą poleca się np. sklep BelleStoria. Wśród najbardziej popularnych znajdują się kołdry z bambusa w rozmiarach 140×200, 160×200, 180×200 i 220×200. W sprzedaży są również kołdry przeznaczone dla dzieci, o wymiarach 90×120 i 100×135, dostępne wraz z poduszką o wymiarach 40×60, oraz kołdra w rozmiarze 100×160.

Reasumując, zakup kołdry bambusowej jest bardzo dobrym wyborem. Poza wieloma zaletami, jest produktem niezwykle estetycznym, miękkim i puszystym, a przy tym opłacalnym pod względem ekonomincznym.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów