Granatowa sofa w salonie – inspiracje

Aranżacja wnętrz i inspiracje

Granatowa sofa w salonie – inspiracje

01.03.2022

Zakupiłeś do swojego wnętrza granatową sofę? Nie wiesz jak w dobrym stylu zaaranżować pomieszczenie? Jeśli zastanawiasz się nad tym, to dobrze trafiłeś. 

Granatowa sofa w salonie to idealny mebel, który może stworzyć cudowne wnętrze. Dlatego, jeśli to właśnie na ten kolor postawiłeś, musisz stworzyć dobrą aranżację. Z nami poznasz kilka inspiracji, które na pewno pomogą Ci w wykreowaniu doskonałego pomieszczenia z granatową sofą w roli głównej! 

Granatowa sofa w salonie – wybierz odpowiednie ustawienie

Jeśli chcesz dobrze zaaranżować pomieszczenie, musisz mieć na uwadze to, jak ustawisz wybrany przez siebie produkt. Jest na to kilka sposobów. 

Możesz wybrać klasyczny wybór, czyli ustawić granatową sofę na środku pomieszczenia. To sprawi, że będziesz miał do niej dostęp z każdej strony. W takim wypadku warto wybrać także odpowiedni dywan i stolik kawowy, aby stworzyć idealny kącik wypoczynkowy. W takim miejscu na pewno chętnie będziesz spędzał wiele godzin. 

Możesz także wybrać ustawienie z granatową sofą pod ścianą. W ten sposób będziesz miał więcej miejsca na środku salonu. W tym przypadku także możesz wybrać odpowiednie dodatki, które stworzą strefę relaksu i odpoczynku. 

Granatowa sofa - inspiracje ustawienie
Granatowa sofa ustawiona przy ścianie, wraz z dywanem i stolikiem kawowym tworzy idealny kącik wypoczynkowy.

Modne duety, czyli sofa z fotelem lub pufą

Jeśli chcesz uzupełnić przestrzeń, to warto zastanowić się nad zakupem fotela lub pufy do salonu. Będzie to doskonały pomysł dla każdego, kto lubi wygodnie usiąść, wypić kawę lub poczytać wieczorem książkę przy świetle lampki. 

Wybierając fotel, zwróć uwagę na detale. Na wykonanie, zakończenia oraz na materiał, z jakiego te meble są stworzone. Dzięki nim możesz także stworzyć strefy, które pokażą jakie przeznaczenie ma dany kąt. Najlepszą opcją będzie wybór fotela w takim samym kolorze, jak sofa, aby stworzyć spójny wygląd. 

Jeśli chodzi o pufę, to będzie ona doskonała, jeśli chcesz się zrelaksować. Możesz dosunąć ją do sofy i stworzyć pewnego rodzaju narożnik. Będziesz mógł wygodnie położyć na niej nogi i odpocząć. Tutaj także dobrym pomysłem, jest zakup pufy w takim samym kolorze jak sofa. Stworzy spójność z sofą i będzie stanowił jej wydłużenie. Na rynku możesz znaleźć pufy z pojemnikiem do przechowywania. Takie rozwiązanie sprawi, że będziesz mieć dodatkowe miejsce, aby schować różne rzeczy. 

Oczywiście, jeśli chcesz, możesz zakupić fotel oraz puf. 

Granatowa sofa z puf
Granatowa sofa w połączeniu z nowoczesną puf tworzy doskonałą aranżację wnętrza. 

Granatowa sofa aranżacje – kolor ścian na znaczenie

Jeśli zacząłeś od wyboru sofy i postawiłeś na granat, to powinieneś zastanowić się nad kolorem ścian w Twoim wnętrzu. 

Granat to barwa intensywna, która rzuca się w oczy. Dlatego też powinieneś pomyśleć o stonowanych kolorach ścian. Postaw na neutralne tło. Może być szare lub białe. Te dwa kolory świetnie łączą się z granatem i dodają uroku całemu wnętrzu. Są to kolory, które zawsze się sprawdzą. 

Możesz także pozostać w niebieskich kolorach i wybrać ściany w odcieniach tej barwy. Dobrze wybrać jednak lekkie odcienie błękitu, aby nie zlały się z granatową sofą i, aby to ona stanowiła główny punkt w pomieszczeniu. 

Granatowa sofa z jasnymi ścianami
Granatowa sofa doskonale komponuje się z jasnymi ścianami (białymi, kremowymi). Źródło: Oficjalna strona producenta Mebel Partner. 

Granatowa sofa w salonie – najważniejsze są dodatki

Wybierając sofę do salonu, musisz także dobrać do niej odpowiednie dodatki. Jednak co będzie idealnie do mebla, którym jest granatowa sofa? Aranżacje mogą być różne i musisz dobrać je do swoich preferencji. Jednak możemy Ci trochę pomóc. 

Pierwsze są poduszki. Tutaj możesz zaszaleć. Oczywiście klasycznym wyborem będą te, w kolorze białym. Będą się odznaczać na tle granatowej sofy. Taki kolor na pewno rozjaśni przestrzeń, w której stoi kanapa. Możesz także zdecydować się na poduszki o niebieskiej barwie. Jednak tutaj najlepiej wybrać kolory błękitu, tak samo jak w przypadku wcześniej wspomnianych ścian. Chcesz, aby poduszki się wyróżniały? Jeśli tak, to je w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Dzięki temu wprowadzisz do wnętrza energię i oryginalność. Granat doskonale łączy się z tymi barwami i tworzy ciekawą aranżację. 

Granatowa sofa w salonie - niebieskie poduszki
Granatowa sofa z jasno niebieską poduszką – total blue lock. 

Doskonałym dodatkiem jest także dywan. Mimo że wiele osób uważa, że nie jest on potrzebny w pomieszczeniach, to jednak dalej jest popularny. Wszystko przez to, że spełniają się idealnie jako ciekawa dekoracja we wnętrzu. W przypadku granatowej kanapy dobrze sprawdzi się jasny dywan. Rozjaśni pomieszczenie i będzie kontrastował z granatową kanapą. Możesz także zaszaleć i wybrać połączenie granatu z kolorem żółtym. 

Granatowa sofa inspiracje - jasny dywan
Granatowa sofa w połączeniu z jasnym białym dywanem tworzy ciekawą aranżację. Źródło: Oficjalna strona producenta Westwing.

Czy to już wszystkie dodatki, które możesz dodać do mebla, którym jest granatowa sofa? Inspiracje na tym się nie kończą. Możesz także pomyśleć o zasłonach, lampach oraz ciekawym stoliku kawowym. 

Aby rozjaśnić przestrzeń, możesz postawić na zasłony o jasnych barwach. Jeśli jednak chcesz, aby cała aranżacja była ciemniejsza i elegancja postaw na grube zasłony w kolorze granatowym lub butelkowym zielonym. 

Jeśli chodzi o inne dodatki, to warto postawić na złoto. Lampy w tym kolorze oraz stoliki kawowe o konstrukcji wykonanej ze złotych elementów doskonale się sprawdzą. Takie elementy możesz postawić blisko sofy i wykreować doskonałą przestrzeń do odpoczynku. Stworzy to także elegancji oraz loftowy wygląd. 

Granatowa sofa aranżacje ze złotymi elementami
Granatowa sofa w salonie – złote elementy sprawdzą się doskonale. 

To już wszystkie inspiracje od nas. Teraz wszystko zależy od Ciebie. Wybierz dodatki, które będą pasować do wnętrza. Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu sofy, a także o doborze fotela lub pufy, które na pewno będą miały pozytywny efekt na całe pomieszczenie. Stwórz przestrzeń idealną dla siebie! 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów