Tkaniny Easy Clean – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Salon

04.02.2022

Jeszcze do niedawna zestaw wypoczynkowy, którego czyszczenie będzie niezwykle proste, zostawał jedynie w sferze Twojej wyobraźni. Tapicerki obiciowe były przecież zawsze niezwykle trudne do wyczyszczenia. Na szczęście producenci materiałów w końcu opracowali tekstylia, których pielęgnacja jest niezwykle prosta. Przy okazji obicia te wciąż zachowują wspaniały wygląd. O jakich tkaninach mowa? Oczywiście tych z funkcją Easy Clean. Co to jednak takiego? Sprawdź nasze kompendium wiedzy i dowiedz się wszystkich najważniejszych informacji na ich temat!

Tkanina Easy Clean – co to znaczy?

Na samym początku omówmy sobie, czym właściwie jest funkcja Easy Clean. W wolnym tłumaczeniu zwrot ten oznacza oczywiście “łatwe czyszczenie”. Jak się zatem można domyśleć, tkaniny tego typu będą niezwykle proste do utrzymania w czystości. Dlaczego jednak tak się dzieje?

Wszystko za sprawą specjalnej niewidzialnej powłoczki opartej na nanocząsteczkach. Ich skład skutecznie blokuje wchłanianie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń w głąb materiału. Dzięki temu sprawnie usuniesz wszelkie plamy – i to bez użycia specjalistycznych środków chemicznych!

Swój zestaw wypoczynkowy obity tkaniną Easy Clean będziesz mógł wyczyścić samą wodą lub wodą z dodatkiem mydła czy płynu do naczyń. Zaraz na zawsze zapomnisz o uporczywych plamach, które potrafią obniżyć estetykę nawet tego najpiękniejszego modelu. Nie będziesz także musiał spędzać długich godzin na czyszczeniu całego obicia. 

Tkanina Easy Clean – czy to tylko rozwiązanie funkcjonalne?

Zapewne zastanawiasz się, czy tkanina Easy Clean, mimo swoich cudownych właściwości, będzie dobrze prezentować się na Twoim zestawie wypoczynkowym. Odpowiedź brzmi “Oczywiście, że tak!”. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność oraz design.

Tkaniny Easy Clean dostępne są w kilku wariantach oraz bardzo dużej ilości kolorów. Możesz zatem dobrać materiał, który najlepiej podkreśli wygląd Twojego wnętrza. Do tego masz pewność, że obicie będzie trwałe i pozostanie z Tobą na długi czas. 

Środki czystości oraz tarcie mogą bowiem obniżyć jakość włókien i ich połączeń. Z Easy Clean unikasz tych czynników, a więc możesz automatycznie liczyć na idealny wygląd przez wiele lat!

Tkaniny Easy Clean - czyli jakie?
Sofa Asti, obita tkaniną Cloud z funkcją Easy Clean prezentuje się bardzo elegancko. Materiał jest miękki i miły w dotyku, a co najważniejsze, niezwykle łatwo jest go wyczyścić. Więcej o tym modelu znajdziesz na https://puszman.com/asti-sofa/! 

Powłoka Easy Clean – czym czyścić różne rodzaje zabrudzeń?

Aby materiały Easy Clean zachowały swoją jakość i funkcjonalność, należy oczywiście przestrzegać zasad na temat ich czyszczenia. Główne wytyczne są dość proste. Z tkaniny należy jedynie zebrać nadmiar zabrudzenia (np. łyżeczką), delikatnie zwilżyć plamę, odsączyć nadmiar cieczy ręcznikiem papierowym, a na koniec pozostawić całość do wyschnięcia. 

Są jednak zabrudzenia, z którymi zawsze należy powalczyć nieco mocniej. Wtedy też trzeba obrać nieco inną taktykę pielęgnacji. Jak zatem radzić sobie z tymi cięższymi zabrudzeniami na tkaninach Easy Clean?

Usuwanie plam z wina

Wino – komu nie zdarzyło się chociaż raz wylać odrobinę tego trunku na kanapę? Niestety takie wypadki są dość częste. Z tkaniną Easy Clean nie musisz się jednak nimi aż tak przejmować. Szybko usuniesz bowiem zabrudzenie, nawet to z czerwonego napoju. Jak?

Musisz najpierw odsączyć nadmiar wina za pomocą ręcznika papierowego, a na powstałą plamę nanieść kilka kropel wody. Następnie kolistymi ruchami nanieś na zabrudzenie niewielką ilość szarego mydła. Teraz chwyć za ściereczkę i po raz kolejny kolistymi ruchami pocieraj ten obszar. 

Gdy widzisz, że plama zaczyna schodzić, namocz delikatnie materiał, by wypłukać z niego resztki mydła. Teraz pozostaje już tylko dociskać ręcznik papierowy do zabrudzenia, aż do momentu, gdy będzie suchy. 

Usuwanie plam z jedzenia

Przekąski spożywane na zestawie wypoczynkowym to codzienność, prawda? Podpowiemy Ci zatem teraz, jak usunąć z tkaniny Easy Clean zabrudzenia powstałe przez lody, czekoladę, ketchup itp. 

W tym przypadku musisz najpierw łyżeczką zebrać nadmiar produktu, uważając, by nie powiększyć plamy. Teraz postępujesz tak, jak przy winie. Moczysz zabrudzenie, nanosisz na nie szare mydło, a następnie całość pocierasz kolistymi ruchami. 

Gdy widzisz, że plama nie schodzi, ponów te czynności. Tym razem zamień jednak ruchy na takie, by kierować je wzdłuż włókien. Po usunięciu plamy spłukaj nadmiar mydła, odsącz całość ręcznikiem i gotowe!

Usuwanie plam z długopisu

Jaka jest recepta na plamy z długopisu? Dokładnie taka sama, jak w przypadku zabrudzeń powstałych przez produkty spożywcze. Wystarczy jedynie pominąć pierwszy krok, czyli usunięcie nadmiaru produktu. Następnie działaj tak samo i patrz, jak plama znika. 

Usuwanie plam z zakreślaczy

Nieco inaczej wygląda jednak sprawa z zakreślaczami i cienkopisami. Tym razem technika usuwania plam jest zgoła inna. Jaka?

Musisz nanieść na plamę kilka kropel wody. Następnie należy rozprowadzić ciecz po zabrudzeniu, starając się nie dotykać materiału. Możesz to zrobić palcami, wykonując ruchy koliste. Następnie przyłóż do tkaniny ręcznik papierowy. Gdy krople zostaną usunięte, dociśnij go mocniej. 

Teraz już tylko powtarzaj tę czynność do momentu, aż ręcznik będzie suchy i gotowe!

Usuwanie plam z kawy

Na koniec została nam do omówienia plama z kawy czy np. soku. Tutaj zasada działania jest dziecinnie prosta. Zabrudzenie należy bowiem jedynie odsączyć ręcznikiem papierowym. Gdy nie zauważysz już na tkaninie kropel, dociśnij go i powtarzaj czynność do momentu, aż ręcznik będzie całkowicie suchy.

Jak widać, tkaniny Easy Clean to rozwiązanie, w które zdecydowanie warto zainwestować. Zyskasz w ten sposób wiele cennego czasu i zaoszczędzisz sobie nerwów. 

Artykuł został zaczerpnięty ze strony https://puszman.com/.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów