Wkrętarka akumulatorowa – dlaczego warto ją wybrać?

Budowa i remont

02.11.2021

Jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem, to na pewno zastanawiasz się nad tym, jaki sprzęt wybrać. Zapewne chcesz, aby był dobrej jakości, wytrzymały, a co najważniejsze spełniał Twoje wszystkie wymagania. Słyszałeś już na pewno o wiertarkach sieciowych oraz akumulatorowych. Dzisiaj przedstawimy Ci wiertarki, które posiadają akumulator. Przedstawimy Ci ich zalety oraz wady, ponieważ nie każdy sprzęt jest idealny.

Wkrętarka akumulatorowa – zalety

Zabierz ją ze sobą w każde miejsce

Wkrętarka akumulatorowa ma jedną dużą przewagę nad sieciową. Otóż nie musisz podłączać jej do źródła prądu, aby urządzenie zaczęło działać. Możesz ją zabrać w każde miejsce niezależnie od tego czy w pobliżu znajduje się kontakt, czy też nie.

Taka opcja jest odpowiednia dla każdego, kto pracuje w różnych warunkach, a także dla osoby, która zajmuje się remontami. Jeśli od czasu do czasu wykonujesz prace remontowe, także taka opcja będzie idealna.

Nigdy nie wiesz, gdzie będziesz pracował oraz czy będziesz miał jak podłączyć urządzenie do prądu. Dlatego już teraz zajrzyj do sklepu https://sklep.powermat.pl/category/pl/elektronarzedzia-wkretarki i sprawdź propozycje wkrętarek akumulatorowych.

Niski poziom hałasu

Urządzenia wyposażone w akumulator zazwyczaj są ciche. Jest to ogromny plus, nie zważając na to, w jakich warunkach i o jakich godzinach pracujesz. Dla użytkownika na pewno jest to ważne, ponieważ nie będzie musiał spędzać czasu w głośnych warunkach, co może wpłynąć negatywnie na słuch.

Dodatkowo osoby wokół nie będą skarżyły się na hałas. Szczególnie jeśli mieszkasz w bloku i musisz wykonać potrzebne zmiany w swoim mieszkaniu.

Brak kabla = brak kłopotu

Brak kabla w takich modelach sprawia, że praca jest prostsza i przyjemniejsza. Nie będziesz ograniczony, ponieważ możesz wykonywać swoje prace, gdzie tylko chcesz. Nie musisz obawiać się, że niechcący potkniesz się o kabel, lub że zostanie on – dosłownie mówiąc – wyrwany ze źródła prądu przez nieuwagę.

Wygodna praca

Wkrętarki akumulatorowe są zazwyczaj lżejsze niż sieciowe. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie pracować. Twoja dłoń nie odczuje tak szybko zmęczenia. Używanie jej będzie przyjemne i lekkie, nieważne w jakiej pozycji. Wkrętarkę akumulatorową możesz wykorzystać podczas wykonywania prac, do których musisz użyć drabiny czy rusztowania.

Wiertarka wyposażona w drugi akumulator

Na pewno martwisz się, że podczas ważnej pracy nagle Twoje urządzenie się rozładuje. Tu na pomoc przychodzi dodatkowy akumulator. Należy go tylko wymienić i możesz kontynuować swój remont.

Wkrętarka akumulatorowa – wady

Rozładowanie się akumulatora

Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że urządzenie posiada drugi akumulator. Niestety istnieje możliwość, że rozładuje się lub po prostu zapomnisz go naładować. Jest to poważny problem, ponieważ musisz wtedy poczekać na to, aż jeden z akumulatorów się naładuje i będziesz mógł kontynuować swoją pracę. Może być to kłopotliwe i uciążliwe.

Mniejsza moc

Z racji tego, że wkrętarka podczas pracy nie jest podłączona bezpośrednio do źródła prądu, może mieć mniejszą moc. Nie wpływa to znacząco na pracę urządzenia. Na rynku możesz znaleźć naprawdę dobre wkrętarki akumulatorowe, które są wyposażone w mocne zasilanie. Wykonują swoje zadania dobrze i precyzyjnie.

Jak możesz zauważyć wkrętarka akumulatorowa to bardzo dobry wybór. Mimo że ma kilka wad, to będzie idealna dla osób, które lubią majsterkować czy też wykonują różnego rodzaju zmiany w domu.

Takie urządzenie w pełni spełni wszystkie oczekiwania. Wkrętarka akumulatorowa posiada wiele zalet, ale najważniejsze to brak podłączenia do prądu oraz lekkość urządzenia. Dzięki temu wszystkie zadania, które będziesz wykonywać wraz z tym elektrosprzętem będą wygodne i przyjemne.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów