Jakie są najpopularniejsze rozmiary pościeli i jak dopasować je do swojego łóżka?

Wyposażenie domu

30.07.2021

Pościel to bardzo ważna część każdej sypialni, a na pewno ta, która najbardziej rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Warto więc, by była nie tylko wykonana z naturalnych i oddychających materiałów, ale również, by była dobrze dobrana – zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Wybierz to, co najbardziej Ci się podoba i to, co najlepiej pasuje do Twojej sypialni – szeroki asortyment na przykład sklepu KARO na pewno Cię nie rozczaruje. Odrębnym aspektem jest jednak rozmiar pościeli i to, jak odpowiednio dopasować go do naszego łóżka i kołdry. Jakie są najpopularniejsze rozmiary pościel? Jaki rozmiar pościeli do łóżka 1600×200? Czym się kierować, wybierając idealny dla nas? Sprawdź nasze porady! 

Jaki rozmiar pościeli najczęściej wybieramy? Pościel 200×220 i 160×200!

Na pewno wybierając pościel dla siebie, natknąłeś się w sklepie na różne rozmiary kompletów. Wymiary pościeli do łóżka są bardzo zróżnicowane, od tych najmniejszych, po największe. Podsumujmy więc, jakie są najbardziej standardowe rozmiary pościeli, na które możesz się natknąć. 

  • Rozmiar pościeli do łóżka – 200×220 – największy standardowy rozmiar pościeli, który świetnie pasuje na łóżka dwuosobowe o dużych materacach. Na ten rozmiar mogą zdecydować się również właściciele mniejszych materaców, jeśli chcą, by pościel zwisała po jego obu stronach. Ważne jednak, by nie dotykała podłogi i nie zbierała zarazków!
  • Pościel 180×200 – nie aż tak popularny, ale wciąż powszechnie spotykany rozmiar pościeli. Idealnie pasuje do rozkładanych kanap i łóżek o średniej wielkości materacach.
  • Rozmiar pościeli do łóżka – 160×200 – zdecydowanie najpopularniejszy rozmiar pościeli. Idealnie pasuje zarówno na rozkładane kanapy, jak i na łóżka różnej wielkości. To na tyle uniwersalny rozmiar, że zadowolony z niego będzie zarówno singiel, jak i nastolatek.
  • Pościel 140×200 – rozmiar często polecany dla dzieci – często zdobi je księżniczka czy Spiderman!. Dzieci szybko rosną, a zazwyczaj nie chcemy wymieniać im kołder co kilka miesięcy. Warto więc postawić na ten rozmiar – być może obecnie odrobinę za duży, ale za to taki, który będzie służył dzieciom przez dłuższy czas.

Jak dobrać wymiary pościeli do łóżka? Zmierz materac!

Jeśli już wiemy, jakie są najczęściej spotykane rozmiary pościeli, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dopasować je do swojego materaca. Zaniim odwiedzisz sklep internetowy: https://www.karo.waw.pl/category/posciel-satynowa-200×220 upewnij sie że wiesz czego potrzebujesz!

Pierwsza i najważniejsza zasada jest taka, że kołdra i pościel powinny być odrobinę większe, niż sam materac – nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Dlaczego takie wymiary pościeli do łóżka? Estetycznych, ponieważ pościel powinna stanowić element dekoracyjny naszego łóżka. Nie będzie wyglądać ono dobrze w momencie, gdy na pierwszy plan wybije się prześcieradło. Zdecydowanie warto przykryć je pościelą w piękny wzór lub w intensywnym kolorze, uzupełniającym sypialnianą aranżację. Jaki rozmiar pościeli do łóżka 160×200? Pamiętaj że pościel nie powinna być zbyt duża – tutaj w grę wchodzi higiena. Kołdra zwisająca po obu stronach materaca aż do podłogi, będzie zbierać zarazki i kurz, którymi potem otulimy się w nocy. Pościel jest wystarczająco atrakcyjnym domem dla wszelkich bakterii i drobnoustrojów – nie musimy dokładać na nią jeszcze tych podłogowych. Przeanalizujmy także nasze nawyki i przyzwyczajenia. Jeśli lubimy otulać się kołdrą od stóp do głów i mamy w zwyczaju zabierać ją swojemu partnerowi w nocy, dobrze wybrać większe wymiary pościeli do łóżka. Niektórzy jednak nie lubią, gdy pościel zbiera się im w nogach łóżka. Wszystkie te kwestie są bardzo indywidualne i nie powinniśmy podejmować decyzji na podstawie tego, jakie porady przeczytamy w Internecie. W końcu to my mamy być zadowoleni z efektu końcowego!


Wygodne łóżko to nie tylko pościel o odpowiednich wymiarach! Sprawdź co jeszcze kupić przy okazji wizyty w sklepie z tekstyliami do domu! Kliknij: https://dobrewnetrza.net/2021/07/21/wygodne-lozko-dla-dwojga-jak-dobrac-niezbedne-wyposazenie-sypialni/.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów