Narożnik modułowy – kiedy okaże się niezastąpiony?

Salon

Narożnik modułowy – kiedy okaże się niezastąpiony?

15.06.2021

O czym marzy większość z nas po ciężkim dniu w pracy? Oczywiście o tym, by komfortowo rozsiąść się na wygodnym zestawie wypoczynkowym i oddać się błogiemu relaksowi z kubkiem ciepłej herbaty w ręku. Aby jednak tak się stało, należy oczywiście zadbać o odpowiednią sofę lub narożnik. Jak wiadomo, na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli, które z pewnością sprostają wszelkim naszym oczekiwaniom. Coraz częściej zwracamy jednak uwagę na dość nowe rozwiązanie, jakim są narożniki modułowe. Czym charakteryzują się takie meble? Kiedy taki zestaw okaże się wręcz niezastąpiony? Sprawdź!

Narożnik modułowy – co to znaczy?

Patrząc na narożniki modułowe, może nam się wydawać, że są to klasyczne zestawy wypoczynkowe. Jeśli jednak nieco zagłębimy się w ich konstrukcję, szybko dostrzeżemy podstawowe różnice. Takie meble składają się bowiem z kilku niezależnych części, które możemy ze sobą łączyć w dowolny sposób. Każdy moduł jesteśmy bowiem w stanie w każdej chwili przestawić z miejsca na miejsce i zmienić jego położenie. Narożniki modułowe można zatem porównać do klocków – z pojedynczych elementów składamy jedną większą całość, dopasowaną do naszych preferencji!

Czym charakteryzuje się narożnik modułowy nowoczesny?

Czym charakteryzuje się narożnik modułowy? Producent tego typu mebli, projektując nowy model, myśli o całym zestawie w nieco inny sposób. Narożnik musi bowiem być na tyle uniwersalny, by można było zestawiać go z różnymi elementami. Baza powinna natomiast cały czas wyglądać tak samo. W tym momencie posłużymy się małym przykładem. Przyjmijmy, że szukamy narożnika z funkcją spania oraz niezależnymi modułami. Aby móc wysunąć leżankę, oczywiście potrzebny jest nam cały mechanizm rozkładania. Jeden z rozsuwanych elementów musi stać się właśnie naszą bazą. Następnie możemy do niej dobrać pozostałe części – siedzisko klasyczne, ze znajdującym się pod nim pojemnikiem na pościel czy wzbogacone o dodatkowe funkcje. 

Kiedy zdecydować się na narożniki modułowe do salonu?

Narożniki modułowe to wspaniałe rozwiązanie do prawie każdego wnętrza. Okazuje się bowiem, że takie meble są dość uniwersalne i powinny idealnie wpisać się w zdecydowaną większość aranżacji. Są jednak sytuacje, kiedy to narożnik modułowy będzie wręcz naszym must have. Kiedy obowiązkowo powinniśmy zdecydować się na taki mebel?

Po pierwsze: gdy posiadamy specyficzne wnętrze

Narożniki modułowe w kształcie litery U czy L zawsze wydają się nam dość duże i obszerne. Panuje przez to przekonanie, że takie meble sprawdzą się tylko wtedy, gdy mamy do dyspozycji wręcz nieograniczoną przestrzeń. W praktyce jest jednak całkowicie inaczej. Modułowy zestaw wypoczynkowy dedykowany jest bowiem głównie do dość specyficznych pomieszczeń. Wspaniale wpisze się w salon z dużą ilością ścianek działowych czy filarów. Okaże się również idealny do słabo ustawnych wnętrz, w których to umieszczenie jakichkolwiek mebli często graniczy z cudem. Poszczególne elementy możemy bowiem ułożyć tak, jak podpowiada nam nasze mieszkanie. Nie musimy ściśle trzymać się pewnych wzorców, dlatego też po narożniki modułowe coraz częściej sięgają osoby mieszkające w kawalerkach czy małych mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że mając duże wnętrze, należy z nich zrezygnować. Wtedy możemy po prostu dołożyć większą ilość modułów i cieszyć się niezwykle obszernym meblem mieszczącym nawet do ośmiu czy dziesięciu osób.

Po drugie: gdy chcemy posiadać oryginalny mebel

Na narożnik modułowy powinniśmy się zdecydować również wtedy, gdy zależy nam na oryginalnym meblu. Taki zestaw wypoczynkowy nie będzie bowiem wyglądał jak model katalogowy. Możemy go zestawić dokładnie tak, jak nam się podoba i dopasować każdy z elementów do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Narożniki modułowe to także wspaniałe rozwiązanie dla osób lubiących ciągłe zmiany. Łatwiej przecież przestawić poszczególne części niż kupić nowy zestaw. Można zatem śmiało powiedzieć, że jest to dobra inwestycja. 

narożnik modułowy - model Bolzano
Narożnik modułowy możemy całkowicie dopasować do własnych potrzeb! Na zdjęciu narożnik Bolzano https://puszman.com/bolzano-naroznik-modulowy/ 

Po trzecie: gdy zależy nam na dużej mobilności

Narożniki modułowe sprawdzą się także wtedy, gdy zależy nam na dużej mobilności mebla. W razie np. dużego rodzinnego spotkania zestaw wypoczynkowy możemy łatwo przenieść w inne miejsce lub dopasować jego układ do znajdującego się przed nim stołu. Zmiany aranżacji również nie będą dla nas problemem. Podobnie będzie np. z przeprowadzką. Nie musimy wtedy martwić się, jak przewieźć duży narożnik. Wystarczy bowiem podzielić go na moduły i gotowe! Przewóz takich pojedynczych elementów z pewnością będzie dużo łatwiejszy! Narożniki modułowe sprawdzą się zatem chociażby w przypadku osób wynajmujących mieszkanie lub ciągle zmieniających swoje miejsce zamieszkania, np. ze względu na rodzaj wykonywanej pracy. 

Narożniki modułowe z funkcją spania – jakie są ich największe zalety?

Zalety narożników modułowych zostały już poniekąd nieco opisane. Skupimy się na nich jednak jeszcze raz, lecz w nieco inny sposób. Zacznijmy bowiem od samego początku. Już na etapie planowania zakupów, możemy spersonalizować swój zestaw. Wystarczy zobaczyć, jakie moduły oferuje producent i wybrać tylko te, które najbardziej nam odpowiadają. Jeśli coś nam się nie podoba, po prostu nie kupujemy tego elementu i gotowe! Narożnik możemy dopasować także do każdej wnęki znajdującej się w salonie czy pomieszczeniu, w którym ma stanąć nasz mebel. Zestawy modułowe najczęściej uważane są także za zdecydowanie bardziej komfortowe. Przeważnie posiadają bowiem głębszą powierzchnię siedzącą niż klasyczne rozwiązania. 

Warto również pamiętać, że nie każdy moduł musi wyglądać tak samo. Jeśli lubimy wyróżniać się z tłumu, możemy zaszaleć z kolorami czy rodzajem wykończenia. Ogranicza nas bowiem tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Mniejsze elementy składowe mogą też po odłączeniu pełnić nieco inne funkcje, np. podnóżka czy dodatkowej pufy. 

narożnik modułowy - funkcjonalny i praktyczny
Narożniki modułowe nie tracą swojego atrakcyjnego wyglądu i są w pełni funkcjonalne. Model ze zdjęcia – https://puszman.com/bolzano-naroznik-modulowy/

Narożniki modułowe – czy mają jakieś wady?

Teraz nadszedł czas na wady narożników modułowych. Jak się można domyśleć, jest ich zdecydowanie mniej niż zalet. Zacznijmy od tego, że zestawy wypoczynkowe składające się z kilku elementów mogą okazać się wyzwaniem dla osób, które nie do końca wiedzą, co i jak ze sobą łączyć. Oczywiście można w każdej chwili poprosić o pomoc specjalistę, jednak niektórzy właściciele tego typu rozwiązań narzekają właśnie na ten aspekt. Dodatkowo zdarza się, że narożniki modułowe są mniej stabilne niż klasyczne rozwiązania. Możemy na szczęście temu zapobiec, stosując specjalne łączenia. Na koniec kwestia związana z organizacją – czasem może nam się wydawać, że kupujemy odpowiednią ilość modułów. W praktyce okazuje się jednak, że jest ich za dużo lub za mało. Przed zakupem warto zatem dokładnie określić swoje potrzeby oraz przemyśleć, czy zaplanowany w naszej głowie układ będzie idealny do danego pomieszczenia. 

Czas na przykład, czyli narożnik modułowy Bolzano

Każdy zainteresowany narożnikiem modułowym z pewnością chciałby zobaczyć jakiś przykład. Omówimy zatem nasz model Bolzano, którego zdjęcia mogliście zobaczyć we wcześniejszej części artykułu. Oczywiście mebel ten wypełniony jest sprężynami oraz pianką wysokoelastyczną. Całość pokryta jest piękną tapicerką i wykończona w nowoczesny sposób. Do wyboru mamy w tym przypadku aż 23 moduły. Każdy z nich ma inne wymiary oraz zastosowanie, dlatego też nasze możliwości są wręcz nieograniczone!

Narożnik modułowy – tak czy nie?

Czy warto inwestować w narożniki modułowe? Tak, o ile mamy taką potrzebę. Trzeba bowiem przyznać, że dopasowanie odpowiednich elementów może zająć nam zdecydowanie więcej czasu niż kupienie gotowego rozwiązania. Są wśród nas również osoby, które po nabyciu zestawu, ułożą go w danym miejscu i nie będą korzystać z jego funkcji niemalże nigdy. Wtedy po prostu narożnik modułowy nie jest dla nas opłacalnym rozwiązaniem. W końcu za każdy z elementów musimy dodatkowo zapłacić. Ostateczną decyzję warto zatem dokładnie przemyśleć i podejść do zakupów z rozsądkiem. 

Artykuł został zaczerpnięty ze strony https://puszman.com/!

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów