Panele ścienne tapicerowane jako element dekoracyjny pokoju dziecka

Pokój dziecka

13.02.2020

Aranżując pokój dziecka, chcemy, by ta przestrzeń była przytulna i funkcjonalna. Bardzo ważne jest urządzenie wnętrza w taki sposób, aby maluch czuł się w nim bezpiecznie. Ponadto warto również wziąć pod uwagę preferencje pociechy. Jeśli wiemy, że uwielbia bohaterów któregoś z popularnych filmów animowanych, możemy zadbać, by dekoracje i dodatki jak np. pościele dla dzieci z wizerunkiem idola zagościły w pokoju dziecka. Należy również pamiętać, że maluchy uwielbiają się bawić i zazwyczaj wszędzie ich pełno. Dlatego też bardzo ważny jest odpowiedni wybór dodatków i dekoracji, które nie będą utrudniały poruszania się po wnętrzu i zagrażały bezpieczeństwu. Starsze dzieci natomiast z uwagi na obowiązki szkolne często potrzebują odrobiny ciszy i spokoju, by móc skupić się na nauce. Jakie zatem ozdoby sprawdzą się najlepiej, by stworzyć przyjazną i komfortową przestrzeń w pokoju dziecka? Podpowiadamy!

Panele ścienne w strefie relaksu

W pokoju dziecka powinny znajdować się przynajmniej 3 jasno określone strefy. Ważne żeby maluch miał własny kąt, w którym mógłby się zrelaksować, bawić oraz w spokoju i skupieniu uczyć. Z uwagi na intensywność życia dzieci, chęć poznawania świata, zabawę oraz naukę bardzo istotne jest stworzenie komfortowej strefy relaksu w ich pokoju. Dlatego też warto umieścić w pobliżu łóżka panele ścienne tapicerowane. Dzięki nim dziecko będzie mogło opierać się o ścianę podczas czytania lektury szkolnej, nie odczuwając chłodu. Również nad wyraz ruchliwe maluchy skorzystają na umieszczeniu tapicerowanej ściany w pobliżu łóżka. W chwili, gdy będą skakały po materacu lub bawiły się na nim, unikną nieprzyjemnego i bolesnego spotkania z zimną ścianą. Pozwoli to na zmniejszenie ilości niebezpiecznych urazów.

Przytulna sypialnia? Sprawdź, jak ją urządzić! Zainspiruj się razem z nami i stwórz idealny pokój dla Twojego dziecka.

Panele ścienne w strefie zabawy

Dzieci powinny czuć się w swoim pokoju jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Dlatego też bardzo istotne jest stworzenie strefy przeznaczonej do zabawy. Powinno to być takie miejsce, w którym pociecha będzie się czuła swobodnie oraz bezpiecznie. Dlatego też warto umieścić tam ciepły dywan na podłodze oraz panele tapicerowane na ścianach. Takie dekoracje sprawią, że podczas zabawy dziecko nie będzie opierało się o zimną ścianę lecz o miękki i ciepły materiał. Oprócz podniesienia poziomu bezpieczeństwa i komfortu dzieci, warto również wziąć pod uwagę świetny wygląd takiej ściany. Dzięki niej wnętrze dziecka będzie wyglądało na przytulne i modne. Tego typu panele ma w swojej ofercie niejeden tapicer. Tychy, Gliwice i inne miasta położone w tym regionie posiadają w asortymencie duży wybór wzorów oraz kolorów. Z pewnością uda nam się wybrać tapicerowaną ścianę odpowiednią do pokoju naszego dziecka.

Panele ścienne w strefie nauki

Panele ścienne tapicerowane, oprócz swojej miękkiej struktury, posiadają również wiele innych zalet. Doskonale oddziałują na akustykę pomieszczenia, likwidując pogłos. Dlatego też warto umieścić je w strefie nauki dziecka. Redukcja echa i rozpraszających dźwięków może pozytywnie wpłynąć na koncentrację ucznia. Ponadto sprawdzą się znacznie lepiej, jako element dekoracyjny niż liczne plakaty, gdyż nie będą odwracały uwagi dziecka od nauki. Wręcz przeciwnie, ich miękka powłoka sprawi, że maluch będzie mógł bez przeszkód skoncentrować się na pochłanianiu wiedzy. Jeśli zależy nam, by panele ścienne były wykonane z wysokiej jakości materiałów, z pewnością w wyborze odpowiednich produktów pomoże nam profesjonalny tapicer. Katowice są miastem, w którym usługi tego typu są rozwinięte na bardzo wysokim poziomie. Chcąc zakupić dekoracje charakteryzujące się wysoką jakością, warto udać się do tego miejsca i poszukać fachowca, który sprosta naszym wymaganiom.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów