Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Sprzęty domowe

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

19.07.2019

Podczas letnich upałów, marzeniem każdego, jest posiadanie w domu klimatyzacji, dzięki której dzień spędzony w mieszkaniu, stałby się przyjemniejszy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń chłodzących, które przyniosą ulgę i przyjemny chłód w czasie najbardziej gorących dni w roku. Jaki klimatyzator wybrać więc do mieszkania?

Rodzaje klimatyzatorów

Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń chłodzących. Najpopularniejsze są wentylatory typu SPLIT, czyli takie, które składają się z agregatu oraz wewnętrznej jednostki chłodzącej. Modele klimatyzatorów różnią się od siebie głównie mocą, a co za tym idzie, także i ceną. Wybierając system chłodzenia, warto zwrócić uwagę również na takie właściwości jak:

  • zużycie prądu,
  • głośność,
  • efektywność.

Koszt zakupu i montażu urządzenia to około 2-5 tys. zł. Jest to jednak inwestycja, której nie będziemy żałować, biorąc pod uwagę to, jak ważna i niezbędna jest dobra klimatyzacja do mieszkania. Wrocław, Kraków, Warszawa, czy inne duże miasta, w których upał doskwiera mieszkańcom, to idealne miejsca do zakupu tego typu systemów. Dużo firm w tych lokalizacjach, ma bardzo atrakcyjne ceny i szeroki wybór produktów.

Jaka klimatyzacja do domu? Poradnik przed zakupem. Sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę.

Klimatyzator ścienny – najlepszy do mieszkania

Klimatyzatory ścienne to najczęściej wybierane rodzaje urządzeń chłodzących. Są one bardzo proste w obsłudze oraz montażu. Często systemy te mają wbudowane funkcje, które usprawniają proces ochładzania mieszkania oraz zwiększają komfort użytkowania. W razie ewentualnej awarii, ich naprawa jest łatwa i tania. Dużo firm, zajmujących się sprzedażą klimatyzacji zapewnia pomoc i naprawę w razie usterki. Jedną z marek oferujących serwis gwarancyjny i pogwarancyjny jest Icecool – sklep mający w swoim asortymencie wiele modeli klimatyzatorów. 

Klimatyzator podłogowo-sufitowy – nie tylko do biura

Wentylatory podłogowo-sufitowe najczęściej montowane są w biurach i sklepach spożywczych. Urządzenia te są bardzo wydajne i pozwalają na sterowanie kierunkiem rozprowadzanego zimnego powietrza. Systemy ten sprawdzą się również jako klimatyzacja do domu. Wrocław jest siedzibą wielu sklepów oferujących produkty tego typu, dlatego każdy znajdzie idealny wentylator dla siebie. Dodatkowo, w salonach firmowych wykwalifikowani pracownicy podpowiedzą, jakie urządzenie będzie najlepsze do domu, mieszkania czy biura. 

Czy klimatyzacja jest niezdrowa?

Odpowiednio dobrana i zamontowana klimatyzacja nie powoduje przeziębień. Należy jednak wybrać urządzenie odpowiedniej wielkości oraz umieścić je w takim miejscu, by chłodziło pomieszczenie, a nie domowników. Dodatkowo warto, minimum raz w roku, wykonać przegląd systemu chłodzącego i oczyścić go. Natomiast ustawiając temperaturę powietrza, trzeba zachować umiar i rozsądek, tak aby nasz organizm nie wychłodził się. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów