wnętrze w stylu glamour

Styl glamour kojarzy się nam przede wszystkim z luksusem i blaskiem. Nic dziwnego, że cieszy się taką popularnością. Mieszkanie urządzone w ten sposób wygląda efektownie i elegancko. Aby stworzyć aranżację glamour, wystarczy zastosować się do kilku zasad, dzięki którym stworzymy pełną przepychu, ale harmonijną całość.

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Aranżacje w tym stylu mogą się od siebie znacznie różnić, jednak ich wspólnym mianownikiem będą na pewno masywne, najczęściej pikowane, meble. Wygodne i szerokie kanapy, dużych rozmiarów fotele, najczęściej obite skórą lub miękkimi, aksamitnymi materiałami. Kolorystyka pomieszczeń to głównie odcienie kremowe, beżowe, srebrne i złote, jednak w dodatkach dominują ciemne fiolety, a także purpury, róże i brązy. Najważniejszym elementem aranżacji glamour jest jednak światło. Powinno odbijać się od srebrzystych i kryształowych lamp, świeczników, czy nawet mebli. Lustrzane meble bowiem świetnie dopełniają pomieszczenia w tym stylu.

Jak wprowadzić styl glamour u siebie?

Meble

W salonie postawmy dużą, pikowaną kanapę w stylu Chesterfield, najlepiej w grafitowym, fioletowym lub brązowym kolorze. Dostawmy do niej pasujące fotele oraz szklany stolik kawowy na metalowych nogach w złotym lub srebrnym kolorze. Do sypialni wstawmy okazałe łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i masywnymi nogami. W stylu glamour bardzo ważne są tkaniny, dlatego zwróćmy uwagę na pościel oraz narzutę, a także zasłony i poduszki. Wszystkie te elementy powinny być uszyte z grubego, połyskliwego materiału w delikatne wzory. Wnętrza idealnie dopełni lustrzana toaletka lub komoda.

Urządzasz salon glamour? Odkryj tapicerowane łóżko – wszystko co musisz o nim wiedzieć!

OŚWIETLENIE

Wszechobecne, odbijające światło, kryształowe żyrandole idealnie wpisują się w aranżację glamour. Nowoczesne lampy ze srebrnymi, lustrzanymi elementami dopełnią wystroju, a oprócz swojej funkcjonalności, zapewnią nam także estetyczne doznania. Wyglądają bowiem bardzo efektownie i elegancko. Designerskie lampy to nie tylko klasyczne żyrandole. Możemy postawić także na niecodziennie kształty i wzory.

KOLORY

Jak już wspominaliśmy, kolorem, który jako pierwszy kojarzy się ze słowem glamour jest fiolet. Szczególnie w towarzystwie srebra czy złota. Właśnie na tych barwach powinniśmy skupić się podczas aranżacji. Jeśli preferujemy wnętrza jasne, zdecydujmy się na kremy i beże, a fiolet i srebro wykorzystajmy w licznych akcesoriach, jak np. narzuty, poduszki, świeczniki, czy zasłony. To właśnie dodatki decydują o ogólnym odbiorze wnętrza.

DODATKI

W tym aspekcie nie musimy się za bardzo ograniczać. Wnętrza glamour to pomieszczenia przepełnione ozdobami i migoczącym światłem. Kryształy, srebro, złoto – wykorzystajmy je we wszystkich możliwych elementach wystroju: srebrzyste nici na materiałach, metalowe nogi stołów, kanap i foteli, połyskliwe świeczniki, ramy, a także wszechobecne lustra. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić, ponieważ zamiast efektu glamour, otrzymamy jedynie tandetny wystrój.

Firma Posterilla posiada w swojej ofercie bogaty wybór plakatów dekoracyjnych z napisami, grafikami oraz cytatami!- posterilla.pl!