Jakie osłony okienne do biura

Dekoracje okienne

Jakie osłony okienne do biura

21.03.2018

W czasie urządzania biura zastanawiasz się, jakie wybrać biurko, komputer, fotel. Wielu projektantów wnętrz radzi, aby jednak wystrój przestrzeni do pracy rozpocząć od wyboru osłony okiennej. Nie zapominaj, że zbyt intensywne światło słoneczne może negatywnie wpływać na efekt pracy oraz twoje samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem, które zapewni komfort przebywania w biurze, są żaluzje drewniane lub aluminiowe.

Wpływ naturalnego światła na efekt pracy

Okno w biurze to jeden z niezastąpionych elementów pomieszczenia. Jego głównym zadaniem jest efektywne rozświetlenie przestrzeni. Praca przy dziennym świetle to najlepsze co nas może spotkać. Naturalne oświetlenie jest najzdrowsze dla oczu i bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Jednak przychodzą takie dni, kiedy światło słoneczne może dawać się nam we znaki. Zbyt intensywne promienie mogą oślepiać monitory. Praca staje się wtedy męcząca. Zaczynają pojawiać się bóle oczu i głowy. Gorące powietrze bardzo szybko prowadzi do przegrzania pomieszczenia, a wysoka temperatura sprawia, że szybko stajemy się senni.

Idealnym rozwiązaniem do biur narażonych na działanie intensywnych promieni słonecznych są żaluzje drewniane lub aluminiowe. Dzięki nim możesz elastycznie sterować światłem słonecznym. Masz pełną kontrolę nad ilością wpadających do środka pomieszczenia promieni słonecznych.

Osłona okienna do zadań specjalnych

Żaluzje aluminiowe lub drewniane możesz szybko i bez większych trudności zamontować w oknach biurowych. Ich obsługa nie jest skomplikowana. Każdy pracownik biura za pomocą lameli sprawnie dostosuje kąt padania światła w taki sposób, aby promienie słoneczne nie oślepiały monitora i jednocześnie efektywnie rozświetlały przestrzeń biura.

Żaluzje drewniane o szerokich lamelach idealnie nadają się do montażu na dużych przeszkleniach. Pięknie prezentują się w oknach narożnych oraz w wykuszu. Kolorowe aluminiowe lamele dobrze sprawdzają się w małych biurach lub w miejscach pracy, gdzie przebywa więcej niż jedna osoba. Dzięki odpowiednio dobranym barwom lameli w pomieszczeniach tworzy się przyjazna i radosna atmosfera.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów