Szafy przesuwne na wymiar – komfort i funkcjonalność „szyte” na miarę

Funkcjonalne mieszkanie

09.02.2018

Szafy przesuwne cieszą się bardzo dużą popularnością szczególnie w mieszkaniach w blokach. Jest to związane z bardzo dużą funkcjonalnością takich mebli realizowanych na wymiar. Pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca i najczęściej są bardzo spersonalizowane – dotyczy to wyglądu zewnętrznego, ale także rozkładu półek, szuflad, wieszaków, koszyków na bieliznę i innych elementów podnoszących funkcjonalność tego mebla.

Szafy przesuwne na wymiar – z czego wynika ich funkcjonalność

Przede wszystkim z tego, że są w pełni dopasowane do wnętrza. Można rozplanować je również w kącie, przez co każda przestrzeń jest zaaranżowana i wykorzystana. Szafę przesuwną realizowaną na indywidualne zamówienie można wyposażyć w dowolne szuflady, półki wieszaki i inne funkcjonalne elementy.

Dużym atutem jest także możliwość szczegółowego określenia koloru szafy i materiału, z którego zostanie wykonana. Można zdecydować się na bardzo popularne wykończenie frontów szaf przesuwnych jakim jest lustro. Wykończenie drzwi może zostać wykonane również z płyty mdf, rattanu i bambusu. Szczególnie wartym uwagi wykończeniem jest szkło lacobel, pozwalające na zaprojektowanie szafy w dowolnym kolorze, a nawet wzorze. Szkło lacobel możne mieć wybrany kolor, a to za sprawa tego, że jest farbowane. Dodatkowo, można wykonać na nim nadruk, co również daje ogromne możliwości pod kątem aranżacji.

Innymi atutami szaf z drzwiami przesuwnymi na wymiar są:

  • duża przestrzeń do przechowywania,
  • możliwość zaplanowania szafy aż po sam sufit,
  • możliwość wmontowania jej w niewykorzystaną wnękę, również taką o niestandardowym kształcie,
  • drzwi przesuwne, które powodują, że w aranżacji nie musimy uwzględniać przestrzeni na otwieranie szafy.

W jakich pomieszczeniach warto zamontować szafę wnękową?

Tak jak już wspomniano szafy z drzwiami przesuwnymi najczęściej można spotkać w małych mieszkaniach. Najczęściej montuje się je w sypialniach. Świetnie spisują się również w przedpokojach, gdzie służą jako miejsce do przechowywania okryć wierzchnich. Do tych pomieszczeń wybierane są najczęściej szafy przesuwne z lustrami. Szafa wnękowa na wymiar będzie bardzo funkcjonalna na poddaszu, gdzie często trudno jest dobrać pasujące, już gotowe meble.

Wykorzystaj nasze wskazówki i stwórz przedpokój pełniący funkcję garderoby, czyli sposób na funkcjonalny korytarz. Sprawdź teraz!

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów