Pufy w pokoiku dziecięcym – czy warto?

Pokój dziecka

Pufy w pokoiku dziecięcym – czy warto?

16.01.2018

Pokoiki dziecięce – bardzo często rodzice aranżują je z dużą dbałością. Zwracają uwagę na każdy szczegół – na bezpieczeństwo, które jest najważniejsze, na estetykę, która wpływa na komfort przebywania we wnętrzu, a także na radość, którą wystrój wnętrza może przynieść dziecku! Pufy to wciąż niecodzienny dodatek w dziecięcym pokoiku, chociaż bardzo wyjątkowy i praktyczny! Dlaczego warto się na nie zdecydować? Czytaj dalej!

Pufy do pokoiku dziecięcego – dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, że istnieje kilka rodzajów puf. Najczęściej spotykane to pufy sako, walec i ball, zwane również piłkami. Pufy walec to klasyczne siedziska, które zazwyczaj są usztywniane, abyśmy mogli na nich stabilnie siedzieć. Świetnie spiszą się przy stoliczku dziecinnym, albo przy łóżku pociechy. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy czytają dzieciom bajki przed snem! Pufy ball to uwielbiane przez dzieci siedziska – właśnie przez kształt przypominający piłkę. Dzieciaki nie tylko na nich siedzą, ale leżą czy opierają się. Szczególnie modele w kolorowe wzory są uwielbiane przez pociechy!

Pufa sako to jednak model, który polecamy Ci szczególnie. To duży worek do siedzenia, który wypełniony jest granulatem dopasowującym się do kształtu ciała. Dziecko, a także dorosły ,może się na niej położyć, ale również siedzieć. Są idealne do relaksu, czytania czy korzystania z komputera. Oprócz tego, że dają ogromny komfort, są również niezwykle atrakcyjne – potrafią zaskoczyć każdego gościa!

Na jakie pufy postawić?

Jako że mowa tutaj o pufach dla dzieci, warto postawić na kolorowe wzory. Będą pasować do aranżacji pokoiku. Odradzamy jednak pufy z typowo dziecięcymi nadrukami np. z postaciami z bajek. Z wiekiem takie siedzisko mogłoby się znudzić, a przecież pufa może towarzyszyć dziecku przez wiele lat!

Dzieci mają zazwyczaj delikatną skórę i są szczególnie wrażliwe na chemikalia. Zwróć zatem uwagę jaką pufę wybierasz – z jakiego tworzywa jest zrobiona oraz jakimi farbami naniesiony jest nadruk. Na rynku można dostać coraz więcej akcesoriów domowych z ekologicznych materiałów, zatem eko pufa, na którą się zdecydujesz, na pewno będzie bezpieczna dla Twojego dziecka!

Czym można zastąpić pufy?

Dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani do puf, możemy zaproponować tańszy zamiennik, który jednak nie będzie tak wygodny jak wspomniane wyżej pufy. W strefie zabaw można na dywaniku, lub wokół niskiego stoliczka poukładać poduszki, na których dzieciaki będą mogły siedzieć i radośnie się bawić! Takie poduchy stworzą bardzo przyjazną atmosferę we wnętrzu i będą miejscem, gdzie każde dziecko z przyjemnością spędzi czas!

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów