Klimatyzator dla alergika – jak wybrać?

Sprzęty domowe

Klimatyzator dla alergika – jak wybrać?

13.06.2017

Marzysz o kupnie klimatyzatora, który skutecznie neutralizuje bakterie i alergeny. Jesteś alergikiem i zależy Ci na sterylnym powietrzu w mieszkaniu. Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie klimatyzacja z jonizatorem plazmowym oraz biofiltrem.

Klimatyzatory dbające o Twoje zdrowie

Jeśli jesteś alergikiem lub ktoś z Twojego otoczenia jest uczulony na unoszące się w powietrzu drobnoustroje, nie musisz wcale rezygnować z zakupu klimatyzacji. Wielu z nas, kiedy pada hasło „klimatyzator”, kojarzy to urządzenie tylko z chłodnym i świeżym powietrzem w pomieszczeniu. Jednak warto poznać jego inne cenne cechy. Jedną z nich jest funkcja oczyszczania powietrza.

Sprawdź również jaki klimatyzator wybrać do mieszkania.

Klimatyzator z funkcją oczyszczania powietrza aktywnie eliminuje:

  • Alergeny, bakterie i wirusy
  • Roztocza i mającą toksyczne właściwości pleśń
  • Pyłki i cząsteczki kurzu

Jak klimatyzator oczyszcza powietrze?

Klimatyzator dla alergika oczyszcza powietrze poprzez:

  • zestaw wysokiej jakości filtrów
  • jonizator powietrza
  • biofiltr

Zaawansowane technologicznie klimatyzatory ścienne i kasetonowe wyposażone są w szereg wysokiej jakości filtrów. Dzięki nim powietrze wewnątrz klimatyzowanej przestrzeni jest nie tylko przyjemnie chłodne i świeże, ale także pozbawione szkodliwych bakterii i alergenów. Kolejną częścią odpowiadającą za neutralizowanie szkodliwych drobnoustrojów jest jonizator plazmowy. Natomiast biofiltr w klimatyzacji świetnie sobie radzi w walce z drobnymi pyłkami i kurzem.

Jak działa jonizator plazmowy?

Jonizator plazmowy opiera swe działanie na zasadach elektrostatyki. Produkuje jony ujemne, które skutecznie oczyszczają powietrze. Bakterie, wirusy i alergeny nie unoszą się w powietrzu, ale za sprawą działania jonizatora opadają na dół. Dzięki temu możesz się cieszyć nie tylko świeżym, ale także czystym powietrzem w klimatyzowanym pomieszczeniu. Zapewnisz sobie też lepsze samopoczucie oraz zwalczysz przewlekłe zmęczenie.

Jak działa biofiltr?

Biofiltr to sprawdzony sposób na pozbycie się kurzu i roztoczy. Skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów